Właściwości owocu nerkowca

cashew fruit santaverde 440x293

Moc owocu nerkowca

Na południe od brazylijskiego miasta Fortaleza, znaleźliśmy starą, opuszczoną plantację, porośniętą różnymi wspaniałymi roślinami: palmami cupuacu, drzewami mango i krzewami murici wśród kwitnących żywopłotów z marakui i ogromnych drzew nerkowca.

Spośród tej obfitości wybraliśmy roślinę o najlepszych właściwościach kosmetycznych dla Santaverde: błyszczący pomarańczowy owoc nerkowca, bogaty w witaminy, minerały i wyjatkowo silne antyoksydanty (witamina C, polifenole, karotenoidy). Antyoksydanty chronią skórę przed stresem oksydacyjnym, który jest powodowany przez wolne rodniki i ma duży wpływ na proces starzenia się skóry.

Lokalna ludność od czasów starożytnych przypisywała nerkowcowi znane właściwości medyczne i rytualne.

cashew fruits santaverde 440x200

Zbiory i obróbka nerkowca

Opuszczona plantacja znowu tętni życiem i jest prowadzona przez miejscową rodzinę. Na farmie dojrzałe owoce nerkowca są zbierane ręcznie i od razu wyciskane na sok zgodnie z zasadami certyfikowanego przetwórstwa organicznego.

Owoc bardzo szybko się psuje, więc musi zostać przetworzony w ciągu kilku godzin

cashew cut santaverde 440x293

Zastosowanie soku z nerkowca

Po rozmowach z miejscową ludnością w Brazylii i naukowcami z Uniwersytetu w Fortalezie, postanowiliśmy zastosować nerkowiec jako główny składnik naszej linii anti-ageing XINGU, obok innych składników. Wszystkie produkty XINGU opierają się na eliksirze z ręcznie obieranych liści Aloe Vera i soku z nerkowca.

Doskonałe dodatki do soku z owocu nerkowca znaleźliśmy w tropikalnych lasach deszczowych na brzegach rzeki Xingu – rosną tutaj stuletnie, wyjątkowo silne rośliny, z których ektrahujemy drogocenne oleje antyoksydacyjne do naszej linii kosmetyków XINGU. Xingu jest jedną ze świętych rzek rdzennej ludności,  odpowiada za witalność i nieskończoną płodność, dlatego wybraliśmy ją jako nazwę dla naszych kosmetyków XINGU.

cashew hand processing santaverde 440x200

Ręczna obróbka

Praca wyłącznie manualna zapewnia utrzymanie miejscowej ludności, chroni las deszczowy i daje nam gwarancję, że do naszych kosmetyków trafia wyłącznie 100% czysty sok oraz oleje i ekstrakty z pełnym kompleksem składników aktywnych ze świeżych roślin.

W ten sposób uzyskujemy wyjątkowe stężenie składników aktywnych, których naukowo dowiedziona siła chroni skórę przed stresem oksydacyjnym.

cashew tree santaverde 440x250

Nerkowiec – Anacardium occidentale

Drzewo nerkowca (nazwa botaniczna: Anacardium occidentale) rośnie w klimacie tropikalnym i rodzi owoce nerkowca zwane także jabłkami nerkowca, oraz orzechy nerkowca. Portugalczycy pierwsi odkryli tę roślinę w północno-wschodniej Brazylii. Dzisiaj drzewa nerkowca są uprawiane w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej.

Jest to wiecznie zielone drzewo liściaste, które osiąga wysokość 10-12 metrów. Angielska nazwa cashew pochodzi od portugalskiej nazwy Caju pochodzacej od Indian Tupi Acaju znaczącej drzewo nerkowe – prawdopodobnie ze względu na kształt orzechów.