Właściwości Aloe Vera

aloe vera plant santaverde 940x200

Działanie Aloe Vera na skórę

Nawilżające, regenerujące i lecznicze działanie Aloe Vera było znane medycynie popularnej od wieków. Sekret jej skuteczności polega na holistycznym współdziałaniu ponad 200 różnych życiodajnych substancji, takich jak witaminy, minerały i aminokwasy.

Czysty sok z Aloe Vera intesywnie wspiera naturalny proces ciągłej regeneracji komórek skóry i dostarcza zapasu składników odżywczych o wysokiej bio-dostępności, które stymulują odnowę komórek. Zawdzięcza to zawartości licznych składników, takich jak witaminy, minerały, aminokwasy, enzymy, różne drugorzędne składniki oraz mono i polisacharydy. Najważniejszym składnikiem jest aloweroza. Ten kompleks cukrów występujacy tylko w odmianie aloesu „Aloe barbadensis Miller”, wiąże na skórze wilgoć pełną składników aktywnych.

Badania wykazały, że Aloe Vera ma następujące działanie kosmetyczne na skórę:

  • Wspiera naturalną regenerację
  • Stymuluje odnowę komórek
  • Dostarcza i wiąże wilgoć
  • Ma właściwości przeciwzapalne
aloe vera leaf santaverde 440x239

Wskaźnik skuteczności

Im wyższa zawartość alowerozy w soku z Aloe Vera, tym wyższe stężenie składników aktywnych, co prowadzi do większej skuteczności działania na skórę. Dlatego dążymy do tego, aby na naszej farmie w Andaluzji osiągnąć wysoką zawartość alowerozy i tym samym, wysokie stężenie składników aktywnych. Podstawowe warunki to organiczna uprawa i szybka obróbka po zbiorach.

Z pełnym przekonaniem spełniamy te warunki od ponad 25 lat i obecnie produkujemy sok, który zawiera ponad 1200 mg/l alowerozy - dla porównania: średnia wartość w produktach na rynku wynosi obecnie ok. 400 mg/l.

Czysty sok z Aloe Vera stosujemy jako główny składnik naszych kosmetyków zamiast zazwyczaj stosowanej wody.

aloe vera quality santaverde 940x250

Kryteria jakości Aloe Vera

Wyjątkowo wysoki poziom składników aktywnych w naszych roślinach zawdzięczamy mikroklimatowi Andaluzji i najwyższej możliwej naturalnej jakości uprawy i obróbki. Z ponad 25 lat doświadczenia możemy wykorzystać pełną skuteczność w naszych kosmetykach.

Kontrolowana uprawa organiczna

Dzięki organicznej uprawie, pozwalamy roślinie cieszyć się naturalnym okresem wzrostu. W ten sposób, na przestrzeni kilku lat, może ona zgromadzić wszystkie wartościowe substancje aktywne. Odrzucamy syntetyczne nawozy, które powodują szybszy wzrost, ponieważ stymuluje to roślinę do szybkiego wchłaniania dużych ilości wody. Daje to wiekszą wydajność, ale proporcja składników aktywnych do zawartości wody szybko spada.

Klimat w Andaluzji

Szereg badań wykazało, że Aloe Vera z Andaluzji ma wyjątkowo dużą zawartość alowerozy. Różnica temperatur pomiędzy latem i zimą wystawia rośliny na stymulujący stres pozytywny. Zmusza je to do gromadzenia większej ilości życiodajnych składników aktywnych niż gdyby rosły w krajach tropikalnych.

Ręczna obróbka

Żel z Aloe Vera znajdujący się wewnątrz twardej skóry jest magazynem składników aktywnych. Żel ze skóry wydobywamy ręcznie. Ta metoda jest bardzo  pracochłonna, ale zapewnia, że zachowane zostają wszytkie składniki aktywne rośliny świeżo zebranej z pola. Jest to jedyny sposób, aby uniknąć filtrowania pozostałości skóry liścia, takich jak gorzka substancja Aloina, w kolejnych etapach obróbki, a także zapobiec uszkodzeniu substancji aktywnych lub ich całkowitej utracie.

Stosowanie czystego soku z liści

Stosowanie czystego soku z Aloe Vera w formulacjach produktów jest znacznie bardziej trudne i kosztowne niż korzystanie z suszonego proszku Aloe Vera, następnie odtwarzanego z wodą. Podczas suszenia w celu uzyskania proszku, wrażliwe składniki mogą ulec uszkodzeniu lub holistyczna korelacja przyczynowo-skutkowa może zostać zniszczona. Pełną skuteczność soku z Aloe Vera osiągamy tylko stosując czysty sok.

Aloes zamiast wody

W naszych formulacjach kosmetycznych czystym świeżym sokiem z Aloe Vera prosto z pola zastępujemy wodę, która zazwyczaj jest głównym składnikiem kosmetyków. Przeczytaj więcej o zasadzie naszej fomulacji.

Uprawa i obróbka Aloe Vera Santaverde

Lecznicze pola (2010)

Czas trwania: 25 min

aloe vera plant santaverde 440x309

Historia Aloe Vera

Prawdziwy aloes (Aloe Vera) jest odmianą roślin z rodzaju Aloe z podrodziny złotogłowych (Asphodeloideae). Tak więc pomimo kolczastego wyglądu, nie należy do rodziny kaktusów, lecz do liliowatych. Roślina Aloe Vera została opisana przez dwóch odkrywców równocześnie: panów Linnee i Miller, z których każdy nadał jej inną nazwę. Dlatego ta sama roślina ma dwie nazwy: Aloe Vera LINNEE i Aloe barbadensis MILLER. Po latach przeważyła nazwa „Aloe Vera”, czasem z dodatkiem “barbadensis” (Aloe Vera barbadensis Miller)

Roślina Aloe Vera jest sukulentem, co oznacza, że może magazynować w swoich liściach bardzo duże ilości wody i składników odżywczych, dzięki czemu może przetrwać długi okres bez wody lub gleby.