Właściwości kwiatu Aloe Vera

aloe vera blossom santaverde 940x250

Działanie nektaru z kwiatu Aloe Vera

Dzięki silnym antyoksydantom, nektar z kwiatu Aloe Vera jest idealną substancją aktywną o działaniu anti-ageing. Wykorzystujemy w naszych kosmetykach moc kwiatów Aloe Vera dotychczas niespotykanych w kosmetykach.

Cenny nektar z kwiatu Aloe Vera chroni skórę przed stresem oksydacyjnym dzięki działaniu antyoksydacyjnemu. Stres oksydacyjny jest wywoływany przez wolne rodniki i uważany jest za zasadniczy czynnik starzenia się skóry. Polifenole w nektarze z kwiatu są grupą silnych antyoksydantów, które neutralizują wolne rodniki, przez co naturalnie i skutecznie wzmacniają ochronę komórek skóry.

aloe vera blossom field santaverde 440x330
aloe vera blossom harvest santaverde 270x160

Pozyskiwanie nektaru kwiatowego

Na naszej farmie Santaverde Finca w Esteponie w południowej Hiszpanii nasze rośliny rosną w kontrolowanych warunkach organicznych. Raz w roku, od stycznia do kwietnia, Aloe barbadensis Miller zakwita jasnożółtym kwiatem. Każdy kwiat ma kilka działek kielicha, które zawierają antyoksydacyjny nektar.

Delikatne działki kielicha są zbierane ręcznie i bezpośrednio przenoszone do naszego nowoczesnego laboratorium wśród pól Aloe Vera. Dzięki tak szybkiej obróbce, zapewniamy zachowanie składników aktywnych kwiatów Aloe Vera. W laboratorium produkcyjnym działki kielichów są na miejscu sortowane, myte i wyciskane do antyoksydacyjnego eliksiru.

Nektar z kwiatu Aloe Vera jest głównym składnikiem naszej linii anti-ageing age protect, która zdobyła liczne nagrody.

Więcej o age protect