Pole odpowiedzialności

aloe vera plant santaverde 940x300

Kiedy środowisko i ludzie pracują w jednej ekipie

Nasze rozumienie naturalnych kosmetyków obejmuje staranną troskę o rośliny oraz ochronę środowiska, w którym rosną oraz szacunek dla osób, które się nimi zajmują.

Opowiadamy się za uczciwym partnerstwem. Podczas codziennej działalności i w kontaktach osobistych, pragniemy wspierać zrównoważony rozwój społeczny. Nasze formulacje tworzymy tak, aby zawierały jak najwięcej surowców pochodzących z regionu, z kontrolowanej uprawy ekologicznej, zbieranych na dziko i sprzedawanych w zgodzie z zasadami fair-trade, aby poprzez zakup surowców zapewnić wsparcie projektów.

team santaverde spain 440x265

Surowce z naszej własnej uprawy ekologicznej

 Nasza certyfikowana ekologiczna uprawa egzotycznej rośliny Aloe Vera na naszych własnych polach w Hiszpanii pozwala nam uniknąć długiego transportu z krajów zamorskich. Uprawa, zbiory i obróbka odbywają się na miejscu i są wykonywane ręcznie. Możemy dzięki temu zagwarantować najwyższą czystość i jakość naszego surowca, oszczędzić energię, chronić środowisko i zapewnić więcej miejsc pracy niż zautomatyzowany zakład produkcyjny.

Uprawa ekologiczna jest generalnie najbardziej zrównoważoną formą rolnictwa i przynosi wiele pozytywnych skutków dla środowiska: użyźnienie gleby, bioróżnorodność, ochrona wód gruntowych i przeciwpowodziowa, brak GMO i zmniejszenie ubóstwa.

aloe vera field santaverde 440x180

Partnerska współpraca

Poprzez naszą codzienną działalność gospodarczą, chcemy wspierać rozwój ekologiczny i społeczny. Formulacja naszych produktów zawsze przewiduje zastosowanie możliwie największej ilości surowców pochodzenia regionalnego, z uprawy ekologicznej, z dzikich zbiorów i według zasad fair-trade. Chcemy bowiem poprzez zakup surowców wspierać podstawowe projekty. Surowce modyfikowane genetycznie są niezgodne z naszymi zasadami.

facenda santaverde 440x265

Projekt pomocowy Caatinga

Ludzie żyjący w brazylijskich lasach deszczowych przekazali nam swoją wiedzę o mocy i działaniu brazylijskich roślin leczniczych jako naturalny, przyjacielski dar. Poprzez projekt wsparcia rozwoju lokalnego Caatinga, chcieliśmy wyrazić naszą wdzięczność.

Przekazujemy 10% dochodu netto z naszej luksusowej linii pielęgnacyjnej anti-ageing xingu na potrzeby organizacji. Jej misją jest umocnienie praw kobiet i dziewcząt poprzez edukację, opiekę medyczną i udzielanie mikrokredytów.

www.caatinga.org.br

body care santaverde aloe vera 440x200

Prawdziwe Naturalne Kosmetyki

Wszystkie nasze produkty kosmetyczne noszą symbol NATRUE dla certyfikowanych kosmetyków organicznych oraz symbol dobra zwierząt Leaping Bunny.
Wszystkie nasze produkty są certyfikowane jako wegańskie symbolem Vegan Society.

aloepur, czysty sok z Aloe Vera jest certyfikowany zgodnie z unijnym rozporządzeniem ekologicznym.

sabine beer finca dogs santaverde 440x210

Ochrona zwierząt

Kiedy tylko możemy, dajemy na naszej farmie schronienie bezdomnym psom. Obecnie mieszkają z nami cztery psy, korzystając z ożywionej atmosfery farmy i pieszczot odwiedzających.

Ponadto, wspieramy darowiznami organizację Adana, która opiekuje się licznymi zbłąkanymi zwierzętami.

www.adana.es

climate seal santaverde 440x200

Przyjazne dla środowiska opakowania i materiały reklamowe

Nasze deklaracje środowiskowe dotyczą także naszych opakowań i doboru materiałów promocyjnych. Papier FSC na opakowania produktów i broszury pochodzi ze zrównoważonych upraw leśnych. Celem jest promowanie poprawnego środowiskowo, korzystnego społecznie i zrównoważonego gospodarczo zarządzania lasami. Opakowania produktów i broszury są produkowane w sposób neutralny dla klimatu z zastosowaniem tuszy na bazie olejów roślinnych.

www.us.fsc.org

building santaverde 440x220

Koncepcja budowy nowego biura

Postanowiliśmy nie odbudowywać naszego biura w Hamburgu. Zamiast tego starannie wykończyliśmy starą fabrykę czekolady.

W budynku zastosowaliśmy głównie takie materiały jak szkło, beton i nieobrobiona stal, aby uniknąć w możliwie największym stopniu przetworzonych i chemicznie obrabianych materiałów. Meble są wykonane z drewna i niskoenergetycznego plastiku bez rozległych powłok. Zastosowaliśmy izolację termiczną. Dla oszczędności zasobów, używamy gazu i zielonej energii.