Gdzie hodujemy naszą Aloe Vera

aloe vera field santaverde 940x300

Na naszej farmie Finca Verde

Na naszej farmie w Esteponie wszystko przez cały rok kręci się wokół naszego drogocennego surowca, Aloe Vera. Prace w polu prowadzone są zgodnie z zasadami kontrolowanej uprawy organiczne,j a całoroczna pielęgnacja roślin jest wykonywana wyłącznie ręcznie. Tylko dzięki temu wysiłkowi możemy zapewnić wysoką jakość naszego żelu z Alo

Główny okres zbiorów rozpoczyna się po najbardziej słonecznych miesiącach, lipcu i sierpniu. Wszystkie dojrzałe liście są odłączane od rośliny matki ręcznie. Ten proces polega na nacięciu każdego liścia u jego podstawy i wyciagnięciu go z użyciem siły z łodygi nie niszcząc rośliny matki. Świeżo zebrane liście są od razu obrabiane w laboratorium na farmie Finca Santaverde.

laboratorio santaverde 440x293
aloe vera harvesting santaverde 270x160

 Laboratorium produkcyjne wśród pól

Ręczne zbiory i obróbka zapewniają zachowanie naturalnej czystości i substancji aktywnych drogocennego żelu z Aloe Vera, głównego składnika produktów Santaverde. Żadna maszyna nie może tu zastąpić ludzkich rąk i oczu.

aloe vera processing santaverde 440x200

Ręczna obróbka

Świeżo zebrane liście są obrabiane w naszym nowoczesnym laboratorium wśród pól Aloe Vera – gwarantuje to wyjątkową świeżość naszego surowca.

W pierwszej kolejności liście są czyszczone z ziemi i delikatnie myte. Po odcięciu kolczastych krawędzi i twardej skóry, wydobywany jest delikatny wewnętrzny płat żelu. Następnie przezroczyste płaty żelu są selekcjonowane pod kątem jakości i czystości.

Pola lecznicze

Szczegółowy raport na temat Santaverde Aloevera dotyczy uprawy i przetwarzania w Andaluzji (2010).

Czas trwania: 25 min