O naszej doskonałej jakości

Certyfikacja naszych produktów zobowiązuje nas do utrzymania najwyższych standardów – gwarantowanych przez rygorystyczne kontrole i pełną przejrzystość.

Natrue seal santaverde 440x220

Prawdziwe naturalne kosmetyki

Wszystkie nasze formulacje składają się z czystych, wartościowych soków i olejów roslinnych, delikatnych hydrolatów i bogatych ekstraktów roślinnych. Całkowicie odrzucamy stosowanie chemiczno-syntetycznych substancji zapachowych, barwników i konserwantów, olejów mineralnych i parabenów.

Gwarancją tych zasad jest certyfikat NATRUE, znak jakości kosmetyków naturalnych (www.natrue.org). Jest to międzynarodowo uznany certyfikat określający rygorystyczne wymagania jakości składników i procesów produkcji, które muszą spełniać wszystkie certyfikowane produkty.

Leaping Bunny seal santaverde 440x195

Przeciwko testowaniu na zwierzętach

Z naszym poglądem na ekologię i etykę dobro zwierząt jest nam bardzo bliskie. Produkty kosmetyczne i surowce testowane na zwierzętach i ich dystrybucja zostały prawnie zakazane w UE - prawo to jednak nie ma zastosowania poza UE. Wspieramy światową walkę przeciwko testom na zwierzętach, dlatego wszystkie produkty kosmetyczne Santaverde noszą symbol Leaping Bunny.
Jako globalny program, Leaping Bunny wymaga standardów wolnych od okrucieństwa wobei zwierząt, wykraczających poza wymogi prawne. Wszystkie produkty kosmetyczne naszej marki są zatwierdzone w ramach programu Cruelty Free International Leaping Bunny, uznanego na całym świecie złotego standardu produktów wolnych od okrucieństwa wobec zwierząt. Przestrzegamy ustalonej daty granicznej i proaktywnie monitorujemy naszych dostawców, aby upewnić się, że nasze produkty nadal spełniają kryteria Leaping Bunny. Nasz system monitorowania dostawców jest również niezależnie kontrolowany. Aby uzyskać więcej informacji na temat kryteriów Cruelty Free International i Leaping Bunny, odwiedź www.crueltyfreeinternational.org.

vegan seal santaverde 440x178

Produkty wegańskie

Wszystkie produkty Santaverde są w 100% wegańskie certyfikowane przez Vegan Society (www.vegansociety.com)

Ten znak oznacza, że żaden z naszych produktów nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego oraz cały proces produkcji jest wolny od surowców pochodzenia zwierzęcego.

EU bio seal santaverde 440x208

Kontrolowana uprawa organiczna

Aloepur, 100% czysty sok z Aloe Vera i większość surowców stosowanych w naszych kosmetykach posiada znak rolnictwa ekologicznego Unii Europejskiej.

Podstawą prawną są rozporządzenia Unii Europejskiej nr 834/2007 i 889/2008. Logo unijne rolnictwa ekologicznego jest uznanym symbolem upraw ekologicznych – zakazuje stosowania inżynierii genetycznej i nawozów azotowych, opowiada się za dobrem zwierząt, redukcją zużycia energii i ochroną zasobów surowców.