O naszej doskonałej jakości

Certyfikacja naszych produktów zobowiązuje nas do utrzymania najwyższych standardów – gwarantowanych przez rygorystyczne kontrole i pełną przejrzystość.

Natrue seal santaverde 440x220

Prawdziwe naturalne kosmetyki

Wszystkie nasze formulacje składają się z czystych, wartościowych soków i olejów roslinnych, delikatnych hydrolatów i bogatych ekstraktów roślinnych. Całkowicie odrzucamy stosowanie chemiczno-syntetycznych substancji zapachowych, barwników i konserwantów, olejów mineralnych i parabenów.

Gwarancją tych zasad jest certyfikat NATRUE, znak jakości kosmetyków naturalnych (www.natrue.org). Jest to międzynarodowo uznany certyfikat określający rygorystyczne wymagania jakości składników i procesów produkcji, które muszą spełniać wszystkie certyfikowane produkty.

Leaping Bunny seal santaverde 440x195

Ochrona zwierząt

Produkty kosmetyczne i surowce testowane na zwierzętach, w tym ich sprzedaż, zostały prawnie zakazane w Unii Europejskiej. To prawo nie obowiązuje jednak poza UE. Znak Leaping Bunny (www.crueltyfreeinternational.org), który widnieje na wszystkich produktach Santaverde gwarantuje kosmetyki produkowane bez okrucieństwa wobec zwierząt. Ten znak wyklucza także testowanie na zwierzętach poszczególnych surowców lub gotowych produktów.

vegan seal santaverde 440x178

Produkty wegańskie

Wszystkie produkty Santaverde są w 100% wegańskie certyfikowane przez Vegan Society (www.vegansociety.com)

Ten znak oznacza, że żaden z naszych produktów nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego oraz cały proces produkcji jest wolny od surowców pochodzenia zwierzęcego.

EU bio seal santaverde 440x208

Kontrolowana uprawa organiczna

Aloepur, 100% czysty sok z Aloe Vera i większość surowców stosowanych w naszych kosmetykach posiada znak rolnictwa ekologicznego Unii Europejskiej.

Podstawą prawną są rozporządzenia Unii Europejskiej nr 834/2007 i 889/2008. Logo unijne rolnictwa ekologicznego jest uznanym symbolem upraw ekologicznych – zakazuje stosowania inżynierii genetycznej i nawozów azotowych, opowiada się za dobrem zwierząt, redukcją zużycia energii i ochroną zasobów surowców.